Firefall

Z Miniwiki
Přejít na: navigace, hledání
Firefall
Firefall logo transparent.png
Logo hry Firefall
Vývojář Red 5 Studios
Vydavatel Red 5 Studios
Distributor Red 5 Studios
Aktuální verze Beta 0.7.1730
Platforma PC
Datum vydání Soon™
Žánr 1st/3rd person FPS MMO RPG
Herní módy MultiplayerObsah

Co je Firefall

Firefall je 1st/3rd person FPS MMO) – Teamová střílečka z vlastního pohledu nebo pohledu třetí osoby, odehrávající se v budoucnosti a obsahující prvky RPG – levelování, sbírání předmětů, výroba předmětů dělaná do několika kategorií.


Děj – přítomnost

Byl objeven nový druh výroby energie a stal se hlavním formou její získávání. Při testu nového pohonu testovací hvězdné lodě Arclight došlo k nehodě a katastrofě (viz intro hry). Při dopadu na Zemi se vytvořilo energetická bouře nazvaná Melding. Ta znemožnila žití na většině povrchu planety. Zároveň se s ní objevila rasa nazývaná Chosen, která se z Melding vynořila a snaží se zlikvidovat poslední zbytky lidí.

V tu chvíli přichází na scénu hráč – bojovat za přežití lidské rasy.

Děj probíhá v otevřené krajině s mnoha hráči, kteří se mohou spolčovat do skupin a clanů/gild (zde nazývané Armády [Současný limit je 18 hráčů]).

Co tomuto předcházelo se můžete dočíst v sekci: Firefall – Lore / (Timeline)

Firefall Garage

Battleframes – „Garáž“ Hráč hraje v Battle frame (bojové brnění), které určuje jeho roli. Může se převléct v každém větším městě a vyměnit si brnění a tím plnit jinou roli. Na počátku máte k výběru „role“: Assault (Lehký útok), Dreadnaught (Tank), Recon (Sniper), Biotech (Healer), Engineer (Engineer). Schopnosti zbrojí se odemykají hraním a investováním nalezených surovin. Po maximálním vylepšením se odemknou vylepšené modely každé class.

Peníze

Herní měna se nazývá Crystite, kromě toho se ve hře vyskytují ještě suroviny/nerosty a další nesmysly (viz článek - Suroviny a práce s nimi).

Dále tu jsou ještě Red beans, kupovaná měna za skutečné peníze, za které se dají nakoupit kosmetické úpravy postavy, barvičky na zbroj, jiný vzhled helmy, nálepky a jiné mírné bonusy

Vylepšování hrdiny

Máte jediného hrdinu, který se nijak nezlepšuje. Všechny lokace jsou přístupné a obtížnost si můžete snížit jen vylepšením svého brnění/zbroje.

Upgrade zboje

Na upgrade potřebujete XP, Krystaly, pro vyšší vylepšení navíc: Plyn, Minerály a Organic. Ano řekl jsem že postava XP nepotřebuje postava a je to tak. KAŽDÁ zboj získává vlastní XP za to že v ní hrajete. Takže za zkušenosti z bojů a pár krystalů uděláte první upgrady. Jak získat materiál na upgrade, tj. Gas, Mineráls a Organic odkazuji na již zpracované téma „Suroviny“ část Rafinace


Co ve hře

PvE (Hráč versus Okolí)

  • Těžba nerostů (viz: Suroviny a práce s nimi)
  • Lehké úkoly - Spadlý vrták, rozbitá motorka
  • Mise – dostat se do zabraného místa a zničit bombu, popřípadě zničení obležení nepřátel
  • Dobývání obraných bodů (Občas se stane, že Chozen, přepadnou a dobudou malou či větší obranou pevnost a je nutno ji dobít zpět
  • Tornádo – objeví se obrovské tornád a dá se zničit (opravdu kvalitní odměny)
  • Black Water Anomaly – Jedna z prvních instancí ve hře, původně byl do ní potřeba klíč jen se plnil dlouhou sérií

PvP (Hráč versus hráč)

  • (Team) Death match 5v5 (25fragů na vítězství),
  • Sabotage – klasický assault – musíte dobít nějaké místo. Po dobití se prohodí strany a protivník se to snaží dobít rychleji než vy předtím),
  • Harvester (Domination) – na mapě je několik bodů, které držíte a za to dostáváte body.

PvP bylo zatím pozastaveno, protože vývojáři s ním nejsou úplně spokojeni


Firefall
Game info: Battle GarageBattleframesTěžbaRafinování
Battleframes: AssaultDreadnaughtReconBiotechEngineer
Videa: Video FaqIntro a další videa ze světa Firefallu
Další informace: LoreVIPPortál FirefallDoporučené externí odkazy
Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Nástroje